100.000 TL Sermaye ile Yapılacak 5 İş Fikri

100.000 TL Sermaye ile Yapılacak 5 İş Fikri

100 Bin TL Sermaye ile Yapılacak En Kazançlı İşler

Hayatın zorlaşmasıyla insanlar elindeki birikimleri değerlendirmeye başladı. Birçok kişi yatırım yaparken bazıları ise iş kurmayı tercih ediyor. Birçok 100 bin sermaye ile yapılabilecek 5 iş fikri bulunmaktadır fakat daha az uğraşla daha fazla kazandıran iş fikirleri daha önemlidir.
Rahat İş Bulup Parayı Bankaların Vadeli Hesabına Yatırmak
Şuan bulunduğunuz işten daha rahat bir işe geçiş yaparak elinizdeki 100 bin TL’yi bankaların vadeli hesaplarına yatırabilirsiniz. Faizlerin yükselmesiyle bankalar iyi kazanç sağlamaktadır. 100 bin TL ile 30 günde 1.600 TL civarında gelir elde edebilirsiniz. Bu işlem tamamen uzmanlık ve uğraş istemeyen bir işlemdir. Ayrıca 100 bin TL cebinizde kalacak şekilde kazanç elde etmeniz oldukça iyi bir durumdur.

Arsa Satın Alıp Değerlenmesini Beklemek

Bu miktar sizi acil bir duruma sokmayacaksa ileriye dönük yatırım yapabilirsiniz. İkametgâh ettiğiniz yeri ve 15 yıl öncesini düşünün. Nasıl geliştiğini göz önüne alarak, gelişmemiş sadece arsa olan bölgeden büyük bir arsa satın alabilirsiniz. Sürekli göç alan batıda arsalar yıllarda sonra gelişecek ve her yer fabrika, bina, avm olmaya başlayacaktır. Geleceğe dönük yatırım için en iyi iş fikirlerinden biri arsa satın alarak değerlenmesini beklemektir. Bugün 100 bin TL’ye aldığınız arsayı 15 yıl sonra 10 milyon liraya satabilirsiniz.

Oto Aksesuar Dükkanı Açmak

Gün geçtikçe araba sayıları artmaya başladı. Artık her ailede en az 2 araç bulunmakta. Kadın sürücülerinde sayısı gün geçtikçe erkek sürücülerin sayısına yetişmiş durumda. Adım attığımız her yer araba. Otomobillerin bu kadar çok olması bu kategoride bir iş yapmayı olanak sağlamaktadır. Oto galeri, oto elektriği işleri oldukça zordur ve uğraş gerektirmektedir. Oto aksesuar işi daha basit olup bütçeye göre daha fazla kazanç bırakmaktadır. Mağazayı sadece otomobille sınırlı bırakmayıp, motor ve bisiklet aksesuarıyla da süsleyebilirsiniz. 50 bin TL bütçeyle oldukça lüks bir dükkân açabilirsiniz. Ürünleri internet üzerinden toplu satın alarak daha uygun fiyata getirmeniz de mümkündür.

Çin Pazarı Dükkanı Açmak

Aliexpress, Amazon ve diğer Türk satış sitelerinden toplu olarak ucuza ürün alarak satım yapabilirsiniz. 1 TL’ye aldığınız basit bir ürünü 3 TL’ye satarak 100 bin TL’yi kısa sürede 3 katına çıkarabilirsiniz. Bunun için birçok Çin pazarı dükkânlarını detaylı olarak gezerek not tutmanız gerekmektedir. Hangi ürünün daha çok satıldığını gözlemleyin ve ufak ufak işe giriş yapmaya başlayın. İlk olarak hediyelik eşya şeklinde küçük bir bütçeyle açılış yapabilir ve zamanla dükkânınızı geliştirebilirsiniz. Teknoloji ürünlerinden mutfak ürünlerine, kozmetik ürünlerinden hediyelik eşyalara kadar birçok ürün satışı yapabilirsiniz. Bu ürünleri internetten toplu halde çok çok ucuza almanız mümkündür.

İç Çamaşırı Dükkanı Açmak

Özellikle kadınların ilgisini çeken bir giyim sektörü olan iç çamaşırı oldukça fazla kazandırmaktadır. Renkli ve son model slip külotları internet üzerinden 2-3 TL’ye satın alarak 10 – 15 TL’den rahatlıkla satabilirsiniz. Türkiye genelinde toplu iç çamaşırı satan birçok firma bulunmaktadır ve fiyatları oldukça ucuzdur. İster buralardan toplu alımlar yapabilir ya da internet üzerinden son moda iç çamaşırlarını alarak daha fazla müşteri çekebilirsiniz. Her ne kadar basit bir sektör olarak görünse de özellikle kadınlar en çok parayı iç giyime harcamaktadır. Onun yanı sıra ise renkli boxerlar erkeklerin dikkatini çekmektedir. Küçük bir dükkân kiralayarak işe küçük bütçeyle başlayıp zamanla dükkanınızı geliştirebilirsiniz. Bunun için çok fazla yüksek bütçelere de gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başla