Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Programı

Ayda 10 kilo vermek çok zor bir işlem değildir. Esasında bir Çok diyetisyen kilo verme hedeflerinizi yüksek tutmanızı isterler; çünkü sadece böyle olursa kilo verebilirsiniz. Günümüzde ayda 20 kilo verebilen insanlar var. Fakat hızlı kilo vermek sağlığımıza zarar verebilir. Burada önemli olan birkaç noktaya değinmeye çalışacağız. Sağlıklı kilo vermenin yolları nelerdir ve ayda 10 kilo vermek için ne yapmamız gerekir sorularını cevaplayacağız. Amerika’da yapılan birçok araştırmaya göre Amerika’da obezite Derneğinin yaptığı araştırmada obezite hastaları için günde 1000 kaloriyi azaltarak hızlı bir şekilde kilo vermenin mümkün olabileceğini ifade ediyorlar. Özetle ayda 10 kilo vermek için haftada 8000 kalori azaltmanız gerekiyor. İnsanlar hareketsiz dursalar veya bütün günü uyumakla geçirseler dahi yine vücut enerji harcar. Çünkü vücudumuzda birçok milyonlarca Hatta trilyonlarca hücre sürekli olarak çalışmakta ve enerji harcamaktadır. Burada önemli olan mesele yediğiniz besinlerin kalori miktarının harcadığınız besinlerin kalori miktarından az olmasına dikkat etmektir.

Ayda 10 Kilo Vermek

Her şeyden önce günlük olarak ne tüketiyorsak bunları bir yere not almamız gerekiyor ve yediğimiz besinlerin kalori hesabını yapmamız gerekiyor. Ortalama olarak yetişkin bir insan günde 4000 kalori alır ve 4000 kalori harcarsa hiç kilo almaz veya kilo vermez; ama 3000 kalori alıp 4000 kalori harcarsa hızla kilo vermeye başlar. Kilo vermeyi aklınıza koyduğunuzda bunu başarmak için hiçbir engel olmadığını bilmeniz gerekir bugün insanlar ne yemek yediklerini kolayca hesaplayabilirler ve kalori hesabını çıkarabilirler.

Başlangıçta 500 Kalori Kısın

Kilo vermek için karar verdikten sonra yavaş yavaş vücudunuzu alıştıra alıştıra kalori azaltmaya başlayabilirsiniz başlangıçta 500 kalori düşürerek bu yolda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Yemeklerinizi küçük porsiyonlar halinde yemenizi öneriyoruz gittikçe porsiyonları düşürmeye çalışın yiyeceklerinizde fazla miktarda lif vitamin ve mineral olmalı. Örneğin çok sevdiğiniz bir yemeği yemeden önce bir elma veya bir portakal ya da mevsimlik herhangi bir meyveden birkaç dilim alabilirsiniz. Yine bununla beraber yemekten önce bol miktarda su içerseniz kendinizi tok hissedersiniz. Hedefimiz yaşamak için yemektir, yemek için yaşama felsefesini terk ediyoruz. Böylece daha az Yemek yemiş olursunuz günde 500 kalori kıstınız ve daha az besin aldınız ve kilo verme sürecini hızlandırmak için 500 kalorilik fazladan egzersiz yapabilirsiniz. Direnciniz kırılmaya başladığı noktalarda üç ay sonraki görüntünüzü zihninize getirerek kendinizi motive edebilirsiniz. Spor yapmaktan hoşlanmıyorsanız yürüyüş yüzme ve bisiklet en iyi çözüm olabilir. Kilolarınızı hızla vermeye başlarken vücudunuzu çekici hale getirmek için kaslarınızı da güçlendirmeye dikkat edin. Göbeğinizde çarşaf çarşaf deri tabakaları istemezsiniz. Bunu önlemek için kilo verirken aynı zamanda kaslarınızın da gelişmesini sağlayın. Karbonhidratlar sizin düşmanınızdır, sizi o hale getiren abur cuburları düşünün. Karbonhidratları aşırı almanın faturası hastalıklar ve ölüm oluyor. Bu nedenle daha çok protein ağırlıklı beslenin ve karbonhidratları minimum seviyede almaya çalışın. Klasik olacak ama, beyaz ekmeği ve rafine edilmiş şeker ve tuzu tüketmeyin. Sadece 3 haftada bile bu davranışın ödüllerini tüm hücrelerinizde hissedeceksiniz.