Boyumu Nasıl Daha Uzun Gösterebilirim

Boyunuzu Daha Uzun Göstermenin Yolları Nelerdir? İşte bu sorunun cevabı burda. Kısa boylu hanımların dertleri boylarını biraz daha uzun göstermektir. Size vereceğimiz ipuçları ile artık bu mümkün.

Duruşunuza odaklanın

Duruş şekliniz uzun görünmenizi sağlayacak bir numaralı ipucumuz! Doğru ve dik durmak size kolayca daha uzun bir görünüm sağlayacaktır.

Havalı bir saç modeli edinin

Saç modelleri de sizi olduğunuzdan daha uzun gösterebilirler. Mesela uzun saç, ensenizi kapadığı için sizi olduğunuzdan daha kısa boylu gösterecektir. Çene hizanızda ya da daha kısa kestirdiğiniz saçlar ise size daha uzun bir görünüm sağlayacaktır.

Kilonuza dikkat edin

Kilo kontrolü sağlıklı olmanızı sağlamanın yanında, boyunuzun olduğundan daha uzun görünmenize de sebep olur.

Desenlerden uzak durun

Alışveriş yaparken, baklavalı, ekose ve yatay çizgili desenlerden uzak durmalısınız. Çünkü bu desenler sizi olduğunuzdan daha kısa boylu göstereceklerdir.
Gövdenizi güzel gösteren kıyafetleri tercih edin

Birden fazla renk kıyafet giymek, sizi kısa gösterir, tek renk kıyafet ise daha uzun görünmenize sebep olur.

Koyu renkleri tercih edin

Boyunuzu daha uzun göstermek için sizi uzun gösterecek renkleri tercih etmelisinizdir. Beyazlar, ten renkleri, griler sizi uzun gösterecektir. Siyah, koyu mavi, kahverengi ve griler ise sizi hem daha zayıf, hem daha uzun göstereceklerdir.

Ağır kumaşlardan kaçının

Kalın kotlar, yün ve tüvitleri giymekten kaçının. Ağır kumaşlar sizi kısa gösterirler. Vücudu saran, hafif kumaşlar ise kısa boylu kadınların giymesi için ideal kumaşlardır.

Ölçülü derecede dar kıyafetler giyin

Size bol gelen ve üzerinize oturmayan kıyafetlerden kaçının. Vücudunuzu ölçülü bir biçimde saran kıyafetler sizi uzun gösterirler. Ayrıca kapri pantolonlardan ve kanvas şortlardan da uzak durmanızı öneririz. Mini etekler ve diz üstü hizasından itibaren bütün etekleri ise rahatlıkla giyebilirsiniz.

Topuklu ayakkabılar

Doğru stil ayakkabıyı giymek de son derece önemlidir. İnce topuklu ayakkabılar gibi dolgu topuklu ayakkabılar da sizi uzun gösterirler ve daha rahat birer ayakkabı alternatifi olabilirler.

Palto ve montlar

Palto, mont tercihlerinizi uzun modellerden yana kullanın. Uzun mont ve paltolar daha uzun bir görünüme sahip olmanızı sağlarlar.