Cilt Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirim?

Güneşten dolayı cildiniz olması gerektiğinden daha koyu olabilir. Bu lekeler, genellikle güneşin ultraviyole ışınlarına maruz kalması veya yapay ışık kaynaklarına maruz kalması nedeniyle deride bronzlaşmayla oluşur. Güneşte fazla kalmakla da cildiniz koyulaşır. Kısa süre içinde bazı uygulamalarla cildiniz eski rengine dönebilir.

Cildi eski doğal rengine döndürmek için, kozmetik ürünler satın almayı deneyebilirsiniz. Ama kozmetik Ürünlerde kimyasallar bulunur, cilt reaksiyonu riski artar. Bronzlaşmayı gidermenin en iyi yolu, etkin bir cilt bakım seti oluşturmaktır. Tamamen doğal besin maddeleri ve antioksidanlar ile de bu yüz paketleri cildinizin sağlığı için de faydalıdır. Yüz-cilt bakım paketi şeker ve gliserin içerebilir bu da cildin bronzlaşmasının giderilmesinde çok etkilidir.

1 çay kaşığı şeker 1 çorba kaşığı limon suyu yarım çay kaşığı gliserin alarak cildinizden güneş lekelerini kaldırabilirsiniz. Bir kahve fincanı içine 2 büyük kaşık limon sıkın. İçine şeker ve gliserin koyun, ardından iyice karıştırın. Cilt üzerinde ovalayın. Masaj 3 ila 4 dakika kadar sürebilir. Masaj sonrası yüzünüzü suyla yıkayınız. Ne sıklıkla kullanılır? Bu yöntemi haftada en az iki kez kullanın. Bu yüz paketi bronzlaşmaktan kurtulmak için harika bir yoldur. Şeker cildinize peeling etkisi yapar ve gliserin cildinizi nemlendirir. Limon ile cildiniz parlar. Cildinizde ten rengi bir tabaka şeklinde birikebilen ölü bir hücre tabakası olabilir, bu yüzden cilt koyu görünür. Şeker taneleri, bronzlaşmayı gidermek için etkili bir yoldur. Ayrıca, masaj cildinize doğal bir renk veren kan dolaşımını artırır. Glikolik asit, alfa-hidroksil asitten oluşan bir zengin bir kaynak olarak, cildi doğal rengine kavuşturur.
Glikolik asit güneşten zarar görmüş cildi onarır. Akne, Gliserin, cilt beyazlatma ve nemlendirme ile koyulaşmanın ortadan kaldırılmasında oldukça etkili kabul edilir. Harika bir temizleyici olarak, cildin temizlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle, çoğunlukla temizleyici olarak kullanılır. İyi bir hidrant olan gliserin, cildinizi nemlendirmek için mükemmeldir. Doğal soğutma kalitesi cildinizin rahatlamasına ve nefes almasına yardımcı olur. Gliserin, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olurken yaşlanma belirtilerini de erteler. Gliserin ayrıca siyah lekeleri de azaltır. Ayrıca, ciltte lokal olarak kuruluk varsa onu da giderir. Cilt bakımı için limon suyunun faydalarına değinecek olursak, güneş yanığını veya güneş lekeleri yüzünden oluşan koyulaşmayı düzeltmek için limondan daha iyi bir doğal çözüm yoktur. Limonun doğal ağartma özellikleri vardır ve taze limon suyunu doğrudan etkilenen bölgelere temiz su ile yıkadıktan sonra uygulayabilirsiniz. Limondaki C vitamini ve sitrik asit, iyi bir ağartma maddesi veya cilt beyazlatma maddesidir. Ayrıca, limon suyu da ölü cilt hücrelerini temizlemeye yardımcı olabilir. Cildinizde limon suyu izleri varken veya iyice yıkama yapmadan asla güneşe çıkmamanız gerekir.