Erkeklerde Cinsel İşlev Bozukluğu

Erkeklerde cinsel işlev bozukluğu çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bazen geçici olabilir bazen de kronik bir duruma dönüşebilir. Cinsellik hem kadınlar için hem de erkekler için doğal bir ihtiyaçtır fakat bazı durumlarda erkekler aşırı şekilde stres ve gerginlik yaşarlar bu da onların performanslarını olumsuz yönde etkiler. Açıkçası bütün çiftlerde bu tür sorunlar ortaya çıkar yalnız çiftlerin beraber hareket ederek bu sorunların üstesinden gelmesi gerekir. Erkeklerde cinsel işlev bozukluğu genellikle ereksiyon sorunları iktidarsızlık erektil disfonksiyon erken boşalma cinsel isteksizlik gibi yollarla kendini gösterir.

İktidarsızlık herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. Cinsel işlev bozukluğu bazen geçici psikolojik rahatsızlıklara bağlı olabilir. Bazen de kronik hale gelebilir. kişinin sağlık durumuna ruh sağlığı durumuna bağlı olarak iktidarsızlık ortaya çıkar. Her ne sebeple olursa olsun, yine de iktidarsızlık doktora danışılması gereken bir rahatsızlıktır, büyük ihtimalle doktorunuz size Sabahları ereksiyon yaşayıp yaşamadığınızı soracaktır. Eğer Sabahları ereksiyon oluyorsanız fizyolojik bir rahatsızlığınız yoktur psikolojik bir rahatsızlığınız vardır sonucuna ulaşabilirler. Ama sabahları herhangi bir sertleşme gerçekleşmiyorsa bu durumda damar tıkanıklığı veya kronik hastalıkları bağlı olarak iktidarsızlık ortaya çıkabilir. Bazen de hormonal sorunlar yüzünden erkeklerde iktidarsızlık sorunu meydana gelir.

Fiziksel düzeylerde bozulma çeşitli sağlık sorunları ile alakalıdır bazen de ilaç tedavisine bağlı olarak ilaçların yan etkisi nedeniyle yorgunluk stres kalp hastalıkları ve yaşlanma faktörleri nedeniyle ortaya çıkabilir. İktidarsızlık fiziksel olarak kendini gösterebilir bazen de aşırı alkol alımı ya da çok aşırı su içmek yine iktidarsızlığı tetikleyebilir. Duygusal olarak kadın tarafından reddedilmek kişiden duygusal bir tesir yaratabilir bu da iktidarsızlığa yol açar. Bu durumun psikolog tarafından ele alınması daha mantıklı olacaktır. Birde Hormonlara bağlı olarak erektil disfonksiyon cinsel işlev bozukluğu ortaya çıkabilir ki bu sorunu psikolog çözemez ancak üroloji uzmanına görünmeniz size fayda sağlar.

Genç yaşlarda sık sık mastürbasyon yapan gençlerde erken boşalma sorunu ortaya çıkıyor özellikle ergenlik çağında günde iki üç kez mastürbasyon yapan gençlerden bu sorun mutlaka ortaya çıkar. Erken boşalma tedavisi olan bir cinsel sorundur. Sorunun çözümü için çiftlerin beraber hareket etmesi gerekiyor, özellikle uzun süreli ön sevişme ile cinsel birleşmenin kalitesinin de arttığı kesindir.