Kavunla Güzellik Olur Mu Demeyin

Yaz aylarında kadın ve erkeklerde özellikle cilt sorunları çok fazla olur. Bunun nedeni sıcak havalar ve güneştir. Güneş ışığından dolayı ve terlemeden dolayı, yüzünüzde kızarıklık, alerji, bronzlaşma, pigmentasyon gibi problemler oluşur. Kızlar yaz aylarında çok fazla kozmetik ürün satın alırlar. Hem de bütçeyi zorlayacak kadar pahalı ürünleri almak yerine, doğal ve yaz aylarına mahsus olan bir meyveden söz edeceğiz. Kavunla cilt güzelliği konusunu daha önce duydunuz mu? Cilt bakımında en etkili meyvenin adı kavun. Pekiyi Kavunla güzellik olur mu, olur tabi. Gelin hep beraber kavunun cilt üzerindeki mucizevi etkilerini öğrenelim:

Kavun Vitamin ve Protein Kaynağıdır

Aslında, kavun tohumları büyük miktarda protein ve B vitamini içerirler. Ölü cilt hücrelerini söker ve atar, size parlak sağlıklı bir cilt verir. Tabaklama Bronzlaşma problemini ortadan kaldırmak için kavun tohumlarını alın ve bir süre suda bekletin. Daha sonra bir karıştırıcı ile öğütün ve bir macun elde edin. Şimdi bu macun için, suya biraz gram unu ekleyin. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın 30 dk sonra yüzünüzü durulayın. Ne sıklıkta bu işlemi yapmak gereklidir? Cilt bakımı doğal yollarla yapılırsa daha çok faydası görülür. Bu kürü haftada 3 kez uygularsanız 1 ay içinde inanılmaz değişimleri fark edebilirsiniz. Kavunda A vitamini ve C vitamini bol miktarda bulunur. Bu ciltte kolajen düzeyini artırmaya yardımcı olur. Bunun için kavun tohumu, yulaf ezmesi ve loru eşit miktarda karıştırın ve cildinize yedirin, 10 dakika boyunca yüzünüzde kalsın. Bu kür yüz cildini taze tutar. Kırışıklıklar ve lekeler varsa kaybolurlar.

Doğal bir cilt için kavunu seçin

Doğal parlaklık, kavunla gelir, çünkü E vitamini açısından zengindir. Kavun cildin parlamasını sağlayarak kırışıklıkları önleyen ve aynı zamanda cilt lekelerini her gün azaltan C vitamini ve antioksidan içerir. Saç dökülmesi sorununuz varsa, kavun sizin için en iyi seçenek olacaktır. Kavunla güzellik olur diyoruz ve devam ediyoruz. B vitamini kaynağı olan Innocytol denen bir element kavunda yer alıyor. Tohumlarını öğütüp saçlara uygulayarak bir saç derisi maskesi hazırlayın. Kavun tohumlarında, yüksek miktarda protein bulunur. Bu miktar yüzde 3,6’dır. Bu protein miktarı soyada da bulunur. Vücudunuzun protein ihtiyaçlarını karşılarlar. Güzel saçlar ve güzel tırnaklar için kavun kullanmayı ihmal etmeyin.