Le Pain Quotidien’den Ramazan Bayramı’na Özel Tatlılar

Ramazan bayramına sayılı günler kaldı. Tabii o büyük bayram sofralarının kurulmasına da! Hepimiz annelerimizin, anneannelerimizin hazırladığı sofraları özlerken, bu bayramda Le Pain Quotidien özlediğimiz sofralardan lezzetleri bizlere taşıyor ve eski günlere olan özlemimizi gidermemize yardımcı oluyor.

Nasıl mı? Doğal lezzetlerin adresi Le Pain Quotidien, eşsiz tatlarının arasına Türk geleneğine uyum sağlayarak saraylara layık hafif lezzetler ekledi.

Bu bayram Le Pain Quotidien’in, lezzet ve kaliteye verdiği önemle tutkuyu birleştirerek bu bayram Türk damak tadına özel olarak menüsüne eklediği Güllaç, Zerde ve Vişneli Kadayıflı Puding ile sevdiklerinizi şımartacaksınız.

Le Pain Quotidien hakkında;
Le Pain Quotidien markası Belçikalı şef Alain Coumont’un yemeğe duyduğu tutkunun yanı sıra lezzete ve kaliteye verdiği önemle ortaya çıktı. Coumont, Belçika’da küçük bir çocukken, sayısız saatlerini sandalyesinin üzerinde, büyükannesinin ekmek yapışını izleyerek geçirirdi. Daha sonra Brüksel’de genç bir şef olan Alain Coumont, çalıştığı restoran için uygun ekmeği bulamayınca kaliteye olan tutkusuyla çocukluğunun ekmeklerini yapabilmek için küçük bir fırın açmaya karar verdi ve ilk fırınını Brüksel’de açtı. Fırınının adını ‘taze, günlük ekmek‘ anlamına gelen ‘Le Pain Quotidien’ koydu ve Brükselliler tarafından büyük beğeni topladı.

Coumont sadece ekmek üretmekle kalmadı, özel ve lezzetli ekmekleri ile birlikte sunabileceği çorba, salata ve tartine servisine de başladı. Daha sonra bir sokak pazarından uzun ahşap bir masa alarak misafirlerine yemek servis etmeye başlayınca, Le Pain Quotidien’in topluluğa açık ilk “paylaşılan masa”sı da böylece kurulmuş oldu. İlk mağazasını 1990’da Brüksel’de açan Le Pain Quotidien, bugün 19 farklı ülkede, 146 mağazasıyla faaliyet gösteriyor.

Lezzetli organik ekmekleri, iştah açıcı tartine çeşitleri, salataları, organik ürünleri, sıcak ortamı ile tanınan Belçika’nın ünlü cafe zinciri Le Pain Quotidien, Türkiye’de ise ilk mağazasını 2006 yılında Kanyon AVM’de açtı. 2007’de İstinye Park AVM ve Eylül 2010 itibari ile de Suadiye’de ve en son Buyaka’da açtığı mağazaları ile bugün toplam 4 mağazasında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

www.lepainquotidien.com.tr

Twitter: LPQTUR
Instagram: Lepainquotidientr

Le Pain Quotidien Kanyon:
Kanyon AVM No:185 Giriş Katı Mağaza No:140B 1.Levent

Le Pain Quotidien İstinye Park:
İstinye Park AVM No:F319 İstinye

Le Pain Quotidien Suadiye:
Bostancı Mah. Havacı Binbaşı Mehmet Sok. Orter Apt. No: 2/1 Çatalçeşme-Suadiye

Le Pain Quotidien Buyaka:
Buyaka AVM No:56, Bağımsız Bölüm No:94 Ümraniye