Netflix Çevrimdışı İzleme iPhone

Kısa süre önce ülkemizde de kullanıma açılan uygulama Netflix çok kapsamlı bir video uygulaması olarak değerlendirilebilir. Aslında genel anlamıyla güncel film ve dizi izleme programlarından biri olan Netflix sisteminin ülkemizde de kullanıma girmesi ile beraber popülaritesi de bir hayli artış gösterdi. Türk filmleri içinde destek vereceği bilinen Netflix uygulaması son dönemde kendi dizilerini bile çekmeye başlayacağı haberleri ile gündem olmuştu.

Tüm bu haberlerin sonrasında kullanım oranları epey bir artış gösteren uygulamanın en çok kullanıldığı platformlardan birisi de iOS platformları. Haliyle iPhone ve iPad üzerinde de oldukça sık kullanılan Netflix ile ilgili en çok gelen soru ise videoların çevrim dışı olarak izlenip izlenemeyeceği. Tam anlamıyla olmasa da Netflix için bu ayrıcalık kullanıcılara sunuluyor. iPhone ve iPad üzerinden Netflix videolarını çevrim dışı da izleyebiliyorsunuz. Peki bu işlemi nasıl yapıyoruz. iPhone üzerinden Netflix videoları çevrim dışı nasıl izlenir?

Netflix Videolarını Çevrim Dışı İzleme

  • Hemen eklemek gerekiyor Netflix videoları iPhone üzerinden de çevrim dışı olarak kullanılabilse de aslında ilk aşamada belli bir internet kullanımı yapmanız gerekiyor.
  • Öncelikle Netflix uygulamasını açıyorsunuz. Ardından ise indirmek istediğiniz yani daha sonra çevrim dışı olarak oynatmak istediğiniz içeriği bulmanız gerekiyor. Bu içeriğe de giriş yaptıktan sonra filmin ya da dizinin ekranında aşağı doğru ok şeklinde indirme butonunu göreceksiniz.
  • Bu butona basarak içeriği indirmeniz mümkün.
  • Çevrim dışı moda girdiğinizde videoları izlemek için ise Netflix indirilenler kısmına girmeniz yeterli. Bu kısımdan indirdiğiniz tüm içerikleri görüntüleyebilirsiniz.
  • Eğer indirdiğiniz içeriğin kalitesi ve boyutu ile ilgili değişiklik yapmak isterseniz de bu durumda indirme ekranından önce menü sekmesine girmeli daha sonra “uygulama ayarları” kısmına gelip görüntü kalitesini belirlemeniz gerekiyor. iPhone ve iPad cihazların bu şekilde Netflix videolarını çevrim dışı kullanabiliyorsunuz.