Soğuk Havalar İçin Güzellik Reçeteleri Maskeleri

Soğuk Havalar İçin Güzellik Reçeteleri Maskeleri. Soğuktan kızaran, pul pul olan ve hassaslaşan cildinize evde doğal bakımlar uygulamaya ne dersiniz? Resmim.net ekibi olarak kışın meydana gelecek cilt sorunlarına karşı güzellik reçetelerini sizler için paylaşıyoruz.  Soğuk Havalar İçin Güzelik Reçeteleri Maskeleri nelerdir diyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz hanımlar. 🙂

Esmer Şekerli Özel Yapım Basit Bakım Kürü

Malzemeler:
2 su bardağı esmer şeker
1 su bardağı zeytinyağı

Evde yapılan en kolay bakım tarifleri arasında olan şeker bakımı, cildinizi ölü derilerden arındırırken aynı zamanda zeytinyağı sayesinde yoğun bir nemlendirme sağlıyor. Karışımı yaptıktan sonra cam bir kavanozda saklayıp haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz hassassa 2 haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi

Organik petek balı ya da süzme balın zamanla kristalleştiğini biliyorsunuz. Peki bu kristalleşmenin cildiniz için doğal bir ilaç olduğunun farkında mısınız? Uzun süre kullanmadığınız organik balın kristalleşmesini bekleyin. Daha sonra cildinize hafifçe masaj yapın. Haftada 1 ya da 2 haftada 1 uygulayacağınız bu ballı bakım, cildinizin parlak ve gergin olmasını sağlayacak. Ayrıca bu formülü soğuktan kurumuş dudaklarınız ve elleriniz için de uygulayabilirsiniz.

Avokadolu Maskesi

Malzemeler:
Yarım su bardağı avokado yağı
1 su bardağı esmer şeker
1 orta boy salatalık

Avokado yağını ve şekeri karıştırın. Daha sonra salatalığı rendeleyin ve karışımın içine ilave edin. Hassas ciltler için bir hayli uygun olan bu bakım kürü, soğuk havalarda kızaran ve tahriş olan cildinizi dinlendirmeye yardım edecektir.

Özel deniz tuzu maskesi

Malzemeler:
2 su bardağı deniz tuzu
1 su bardağı zeytinyağı
1 rendelenmiş ananas

Malzemelerin hepsini karıştırın. Cildi sıkılaştıran ve ölü deriyi cildinizden atan bu maskeyi aynı zamanda bacaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Siyah noktaları azaltan ve parlaklık kazandıran deniz tuzu maskesi, ayrıca soğuk havalarda da cildinizin yıpranmasını önlüyor.