Blog Sitesi Açarak Para Kazanma Yöntemleri

Blog Sitesi Açarak Para Kazanma Yöntemleri

Bloglar hem basit kuruluma sahip, hem de oldukça fazla ilgilisi olan web sitelerinin yazı yayınlanan formatları denilebilir. Herhangi bir konu hakkında açılan bloglar herkesin yorum yapabildiği, soru sorabildiği, cevaplarını bulabildiği bir ortam olması açısından yaygınlaşıyor ve bir çok ihtiyacı karşılıyor.

Blog açanlara faydası ise yaygınlaşmış ve çok kullanılan bloglar ciddi anlamda paralar getiriyor. Örneğin çiçeklerin bakımı hakkında bir blogunuz varsa ve bu blog çok fazla üye ve yoruma sahipse, çiçek satan firmaların ilgisini çekecektir ve size reklam vermek isteyeceklerdir.

Ama bir blogu oluşturmak ve yaygınlaştırmak o kadar basit değil. Öncelikle hangi konu başlığında bir blogunuz olacak önemli. Her şeyi bir bloga dolduramazsınız. Bu bloglar genelde çöp olup gider. Burada hedeflenen kitle ve o blogun içeriğin dolduracak üyeler durumu belirler. Konu başlığı belirlendiğinde bu konunun tüm yönlerinin blogunuzda yer alması önemlidir.

İnsanlar arama motorlarına ihtiyaçları olan soruları yazarlar ve önemli olan sizin blogunuzda bu soruların yanıt bulmasıdır. Bu soruların yanıt bulabileceği bir blog olursanız para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Blog hangi yollarla para kazandırır?

Öncelikle ilgi alanı ya da konunuz ne ise o alandaki Pazar sahipleri sizin üye sayınıza ve blogunuza olan ilgiye bağlı olarak reklam verebilirler. Bunun yanı sıra, Google da bu konuda reklam almanız için ortaklık sağlayabiliyor. Reklam almaya başladığınızda bu sitenizin yaygın olarak kullanılmasına balı olarak para kazanmanızı sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra satış ortaklığı yine bloglar için iyi bir gelir kaynağıdır. Çok gezilen ve kullanılan bir bloga sahipseniz satış ortaklarınızın ürünlerini kendi blogunuz üzerinden satabilir ve para kazanabilirsiniz.

Banner ve link vermek gibi bir çeşit satış ortaklığı seçenekleri de vardır. Örneğin konuyla alakalı başka bir site size linkini yayınlamanız ya da banner koymanız karşılığında reklam gideri ödeyecektir.

Bunun yanı sıra blog içeriklerini doldurarak da para kazanılabilir. Tüm sorularak yanıt verebilen ve işleyen ibr blog olabilmek için sürekli bilginin güncellenmesi gerekir. Bu bilgilerin düzenli girilmesi hem blog sahipleri tarafından, hem de ortağı olunduğunda Google tarafından ücretlendirilir. Blog içeriğini sürekli güncelleyenlerde bu sayede para kazanır. Sürekli kullanılan bir blog düzenli reklam ve tıklama ücreti getirecektir.

Blog’un para kazanması için ne yapmalı?

Blogunuzun bara kazanması için öne çıkması ve alanında uzman olması gerekir. Bunun için içerik anlamında ciddi bir çalışmaya ihtiyaç olacaktır. Örneğin hangi konuda gidiyorsanız bunun cevaplarının ayrı konu başlıklarında tartışılması, cevapları arayanların kolay bulmasını sağlayacaktır. Bu tip durumlar blogunuzun güvenilir ve yaygın kullanımını sağlar.

Sosyal medya her alanda olduğu gibi bu alanda da yaygınlaşmanın en önemli aracıdır. Blogunuzu sosyal medya üzerinden düzenli paylaşıp yaygınlaştırabilirseniz, size dönüşümler, o oranda artacaktır. Reklamlar için üye sayınız ve aktif kullanıcılarınızın sayısı önemli olacaktır.

Reklam verenlere ulaşmak için yine benzer şekilde bloglardan bulunabilir. Google gibi arama motorları gibi aynı zamanda ortak platformlar da, reklam verenlere ulaşmanın kaynağı oluyorlar. Yani yine ilgili bloglarda yazılanlarla ve ihtiyaçlarla reklam verenlere ulaşılabilir.

Blog açmak site kurmaya oranla çok basittir. Bir kaç adımda seçeceğiniz temalarla blog kurabilirsiniz. Yalnızca alan adına vereceğiniz en fazla 10 doları bulacak miktar ödeme yaparsınız, bunun dışında ciddi bir maliyeti yoktur. Kullanımı ve kurulumu çok basittir. Daha fazla yaygınlaşmak isteyen kullanıcılar sosyal medya ve arama motorları reklamları aracılığı ile, daha fazla kullanıcıya erişmek için reklam verebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başla