ASTIMDAN KORUNMA YOLLARI NELERDİR.

Astım, erken dönemlerinde ortadan kaldırılmadığı takdirde nefes almasını zorlaştıran hastalıklardan biridir. Günümüzde insanlar sağlıksız, kirli ve çeşitli hastalıkları vücut sistemlerine girmeye davet eden bir ortamda hayatlarını yaşıyorlar.

Kendinizi astımdan korumak için bazı önemli ve gerekli astım ipuçlarını takip etmeniz çok önemlidir. Astımın sabit bir tedavisi olmadığından, astım tedavisi için izlenebilecek birkaç tedbir vardır:

Küflü ortamlardan kaçının – nemli alanlarda ve odalarda küf oluşumu olasılığı daha yüksek olduğundan dolayı nemli alanlara ve odalara gitmekten kaçının. Küf sporları havada bulunur ve bu nedenle astımı tetikler.

Tozun önüne geçin – toz ve kir oluşumunu önlemek için evinizi düzenli olarak süpürün. İçerisinde biriken tozu temizlemek için diğer mobilya parçalarını nemli bir bezle silin.

Polenden kaçının – çim ya da  çiçeklerden gelen polenler astımın başlıca nedenidir ve bu nedenle mümkün olduğunca önlenmesi gerekir.

Kapalı alanda sigara içilmemelidir- sigara içmek sadece astımı tetiklemekle kalmaz, aynı zamanda kişinin astım gelişme olasılığını da artırır. Bu nedenle, kaldığınız yerde, ortaya çıkabilecek sorunları önlemek için o alan dumandan arındırılmalıdır.

Evcil hayvanlarla iletişiminizi sınırlandırın – eğer evcil hayvanınız varsa, onlarla sınırlı iletişim kurmak idealdir. İletişimin ardından, tükürük, ince saç parçacıkları ve cilt astımı tetikleyeceği için düzenli olarak yıkayın.

Yemek kokusu – yemek pişirirken ortaya çıkan aroma veya duman astım hastaları için en büyük tahriş edicilerden biridir. Bu nedenle, bu tür eylemleri azaltmak için gereken önlemleri almalısınız. Mutfakta yemek kokusunun dışarıya çıkmasına izin verecek açık bir pencere veya bir aspiratör bulundurun.

Düzenli egzersiz yapın – zinde ve sağlıklı bir yaşam sürmek astımı kontrol etmenin anahtarıdır. Bazı astım tedavisi, yoga ve meditasyon uygulamaları var. Sağlık terapistinizin yardımıyla onlara hakim olun ve düzenli olarak uygulayın. Buna ek olarak, doktorun önerdiği fitness programını takip edin ve tüm ilaçlarınızı elinizin altında bulundurun.

Limon Suyu için – Astımdan kurtulmanıza yardımcı olan faydalı bir doğal ilaçtır. Yemek sırasında sadece bir bardak limon suyu içmeniz yeterli. Kesinlikle en iyi sonuçları sağlayacaktır. Astımı tedavi etmek için bugün mevcut olan kanıtlanmış ev ilaçlarından biridir. Bu ev ilacı birçok astım hastasında en iyi sonuçları vermiştir. Bu nedenle, bu verimli ev ilacını kullanmalısınız.

Acı kabak kökleri yiyin – Acı kabak kökleri astım hastaları için verimli bir şekilde çalışır. Acı kabak kökleri, astım için en iyi evde tedavi yöntemidir. Bir çay kaşığı kökü alıp benzer miktarda balla karıştırmak gerekir. Bu karışımı bir ay boyunca içerseniz, o zaman astım probleminden kolayca kurtulabilirsiniz.

Yukarıdaki yönergeleri izlerseniz, tahriş edici astımınızdan kesinlikle kurtulabilirsiniz. Bugün tüm sorunların bir çözümü ve çaresi var. Bunun için gerekli önlemleri almalısınız.