Sağlığınız İçin En İyi Bitkisel Çözümler

Depresyon, migren ve diğer sağlık sorunlarınız için alternatif tıppın yanı sıra bitkisel çözümleri de öğrenerek bunları kendiniz için kullanabilirsiniz.

Bu yazıda bitkisel ev çözümlerin bir kaç eski millet ve grup arasında kullanımı ve etkinliği hakkında küçük bir tarih de bulacaksınız.

Alternatif Tıbbın Faydaları

Doğal ev ilaçları, binlerce yıldır kabileler ve halklar arasında tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır. Özellikle Çinliler 4.000 yıldır matcha yeşil çayı ilaç olarak kullandılar.

Bu bitkisel ilaçların çoğu, popüler aloe vera kaktüs bitkisi ve yerli çay ağaçlarından elde edilen çay ağacı yağı gibi gerçek etkinlikleri nedeniyle çok uzun süre kullanıldı. Diğerleri, doğal olarak, tıbbi bilginin çok ilerlemediği bir zamanda hastalıkları önlemek için kullanıldı.

Bitkisel ilaçlar bir çeşit alternatif tıptır. Sağlığı korumanın ve sorunları önlemenin yanı sıra birçok hastalığı, acıyı ve ağrıyı iyileştirmenin bir yoludur.

Menopoz ilaçları gibi birçok doğal olayın semptomları için çareler hayatı çok daha kolaylaştırabilir.

Alternatif Tıp Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

  • Şifalı otlar tamamen doğaldır, dolayısıyla kimyasal almamış oluruz.
  • Sağlığınızı iyileştirmek ve ömrünü uzatmak için doğal vitaminlerdir.
  • Alternatif çözümler genel sağlığa büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.
  • Kaliteli bitkiler ve malzemeler toksin içermez.
  • Doğal bitkilerin çoğu, doğal antioksidanlar içerir.
  • Bazı şifalı bitkiler yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olabilir ve hatta doğal antioksidanlarla yaşlanma belirtilerini tersine çevirebilir.
  • Bir çok bitki kalbinizi, karaciğerinizi ve diğer organlarınızı güçlendirir.
  • Bitkisel ev ilaçları hastalık ve ağrıdan kurtulmanızı sağlar.

Şifalı Otlar

Altınmühür

Orange Root olarak da adlandırılan Altın mühür, Kuzeybatı Pasifik boyunca ve kuzeydoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan yabani bir bitkidir. Doğal antibakteriyel özellikleri ve bitkisel ilaçlarda kullanımı ile bilinen harika bir bitkidir.

Bu bitkinin iyileştirebileceği birçok şey nedeniyle doğal ilaçlarda kullanım için en iyilerden biri olduğunu düşünüyorum. Özellikleri antiinflamatuar, antimikrobiyal ve antibakteriyeldir.

Bir başka harika seçenek de onu evde organik olarak büyütmektir!

Calendula (Aynısefa)

Sivilceniz varsa, doğal bitki Calendula (saksı kadife çiçeği) denemek isteyebileceğiniz yararlı bir bitkidir. Calendula, kadife çiçeği ile aynı değildir, ancak Marigold ailesine aittir.

Pek çok iyileştirici özelliği içeren Calendula kadife çiçeği çiçeğinin kurutulmuş yapraklarıdır.

Cildin iltihaplanmasını azaltmak ve sivilceyi tedavi etmek için bir Calendula kürü kullanılabilir.

Calendula aynı zamanda harika bir bitkidir çünkü insanlarda antiviral etkilere sahip gibi görünmektedir. Bu bitki, çok çeşitli semptomlar için doğal tedaviler sağlar.

Feverfew (Ateşböceği, Papatya)

Feverfew, doğal bir ağrı kesicidir. Küçük bir çalıda yetişen ot benzeri bir bitkidir. Birçok insan, tüm tarlalarda ve bahçelerde çoğalacağı için onu sinir bozucu bir ot olarak görüyor. Ancak bitkisel ilaçlarda çok faydalıdır.

Feverfew, minyatür papatyalar yığını gibi görünür.

Bu çiçeğin bugün birçok insan için ortak bir sorun olan astımı iyileştirdiği söyleniyor.

Eski Zamanlardan Bitkisel Çözümler

Yerli Amerikalılar, bitkisel ilaçları ve çeşitli sağlık sorunlarının tedavileriyle tanınırlar. Adaçayı, depresyonu ve anksiyete duygularını iyileştirmeye yardımcı olmak için Kızılderili kabileleri tarafından yetiştirilen ve hasat edilen ortak bir bitkiydi.

Ortaçağ Avrupa’sındaki “doktorlar”, kan verme sürecinin hastanın sahip olduğu hemen hemen her hastalığı veya hastalığı iyileştireceğine inanıyordu! Ne yazık ki, bu “şifa” yöntemiyle birçok insan öldürüldü.

Antik Aztekler, papayayı sindirime yardımcı olan bir bitki ve müshil olarak kullandılar. Papaya meyvesi, Güney Amerika’nın sıcağında güneş yanıklarını tedavi etmek ve pişirilirken eti yumuşatmak için de kullanılıyordu.