Sürücü Kursları Çalışma Saatleri 2021 – 2022

Sürücü Kursları Çalışma Saatleri 2021 – 2022

Ülkemiz genelinde araç eğitim ve öğretim hizmetleri sunan sürücü kursları hakkında merak edilen ayrıntılardan biri de sürücü kursları çalışma saatleri konusudur. Özellikle sürücü kurslarında eğitim almak isteyen bireyler tarafından çokça merak edilen bu konumuz hakkında sizlere makalemiz üzerinden detaylı olarak bilgiler aktaralım.

Sürücü Kursları Çalışma Saatleri 2021 – 2022

Sürücü Kursları Ders Saatleri: 19:00 – 21:30

Eğitim Süresi: 21 gün

Hafta Sonu Ders Saatleri: 12:00 – 18:00

Eğitim Süresi: 28 gün

Sürücü Kurslarında Kursiyerlere Sunulan Ders Programları Nelerdir?

Sürücü kurslarında yalnızca tek bir alanda değil, birçok alanlarda ders programları sunulmaktadır. Bu ders programlar ise şunlardır;

Trafik ve Çevre Bilgisi Dersi: 35 saat

Motor ve Araç Tekniği Dersi: 16 saat

İlk Yardım ve Sağlık Bilgisi Dersi: 12 saat

Direksiyon Eğitim Saatleri: Sürücü kurslarında direksiyon eğitim saatleri ise, genellikle kursiyerler tarafından belirlenmektedir.

Sürücü Kursları Önemi Nedir?

Sizlere sürücü kursları çalışma saatleri hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de sürücü kursları önemi hakkında bilgiler sunalım. Trafik alanlarında profesyonel olarak araç sürümü açısından sürücü kurslarının hayati anlamda önemi bulunmaktadır. Bu bakımdan, kursiyerler sıradan araç kullanım eğitim ve öğretimlerinden farklı olarak sürücü kursları bünyesinde profesyonel anlamda araç kullanım eğitimi ve trafik eğitimi gibi alanlarda eğitimler almaktadırlar. Yapılan araştırmalar sonucunda ise, sürücü kurslarında eğitim alan bireylerin, sürücü kursları dışında eğitim alan bireylere oranla çok daha düşük düzeylerde trafik kazalarına maruz kalabildiği gözlemlenmiştir.

Sürücü Kurslarına Nasıl Katılabilirsiniz?

Sürücü kurslarına katılmak için yapmanız gereken tek şey, ilgili sürücü kursuna bizzat başvuruda bulunarak kuruma kaydınızı yaptırmanızdır. Bu aşamadan sonrasında ilgili sürücü kursu tarafından gerekli yönlendirmeleriniz yapılarak yukarıdaki ders programlarına katılımınız gerçekleştirilmektedir.

Taşıt Kullanım Ehliyeti Sürücü Kurslarından Mı Alınıyor?

Taşıt kullanım ehliyetleri yalnızca sürücü kursları tarafından düzenlenerek hak sahibi kursiyerlere verilmektedir. Araç kullanım ehliyet belgenizi alabilmeniz açısından öncelikte uygulamalı ve yazılı sınavdan tam not almanız gerekmektedir. Gerçekleştirilen yeni düzenlemeler ile birlikte geçmiş dönemlere göre, araç kullanım ehliyet belgesi oldukça güç alınabilmektedir. Bu bakımdan araç kullanım ehliyet belgesinin alınabilmesi açısından yalnızca sürücü kurslarına katılım yetmemekte olup sıkı bir çalışma gerektirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başla